چروکدورچشم.jpg

چروک چشم
خنده، تمرکز اخم و هر زمان که چهره خود را حرکت میدهید؛ عضلات صورتتان منقبض میشوند. پس از گذشتن سن شما و انقباضات مکرر، همراه با عوامل محیطی و سبک زندگی شما مانند قرار گرفتن در معرض آفتاب، سیگار کشیدن و آلودگیهای محیطی ،خطوط و چین و چروک در اطراف گوشه چشمان شما شروع می شوند و چشمانی خسته وافتاده در شما نمایان میشوند. اگر به چین و چروک صورت اهمیت ندهید رفته رفته بیشتر میشود و خود به خود بهبود نمییابد و هرچقدر چین و چروک کهنه تر شود بهبودی آن سخت خواهد شد. کرم ضدچروک و ضدپیری باعث کاهش و پیشگیری از چروک پوست میشود. اولین چیزی که سن شما را نشان میدهد چروکهای دور چشم است و چون پوست دور چشم بسیار نازک و حساس است خیلی زود آسیب میبیند، پس باید حتما مراقب پوست دور چشم باشیم حالا در هر سنی که باشیم.

 

چه چیزی باعث چین و چروک چشم میشود؟
پوست دور چشم 6 تا 10 مرتبه نازکتر از پوست صورت است. با بالا رفتن سن، پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده و نازکتر میشود. علت اصلی خطوط و چین و چروک کاهش میزان کلاژن و الاستین در پوست است. این پروتئینها مسئولیت کشش پوست ما را بر عهده دارند، اما کاهش تولید با افزایش سن شروع میشود. برای جلوگیری از ظهور این خطوط بر روی صورت خود، استفاده از SPF برای محافظت از پوست شما از اشعههای مضر UV، خودداری از سیگار کشیدن، نوشیدن مقدار زیادی آب و پیروی از روش مراقبتهای پوستی خوب به ویژه یک مرطوبکننده عمیق؛ پیشنهاد ما برای شماست.

علائم و نشانه های چروک چشم:
سیاهی اطراف چشم
گودی زیر چشم
خطوط نازک و چین و چروک
خطوط پنجه کلاغی
شل شدن پوست
قرمزی
رگهای عنکبوتی

چطور میتوان مانع پیری چشمها شد؟
محفاظت در مقابل آسیب های نور خورشید بهترین روش پیشگیری از پیری پوست اطراف چشم است. یک محصول معتبر ضدآفتاب استفاده کنید و چشمان خود را با استفاده از عینک آفتابی از نور مستقیم خورشید محافظت کنید شایان ذکر است استفاده از عینک آفتابی در روزهای ابری و برفی را فراموش نکنید چون اشعات مضر خورشید در این شرایط هم وجود دارند یا از یک کلاه لبهدار استفاده کنید.

روشهای درمانی طبیعی برای خستگی چشم ها:
ماسک های خنک کننده چشم
سرم چشم
کرم ضد چین و چروک
تغییر سبک زندگی (خواب بیشتر، کمتر خیره ماندن به صفحه نمایش کامپیوتر )
ماساژ صورت برای کمک به تخلیه لنفاوی

نوشیدن آب:
به میزان کافی آب بنوشید. آب نقش مهم و اساسی در حفظ قابلیت ارتجاعی پوست ایفا میکند.

عدم مصرف دخانیات:
اگر به سلامتی پوست دور چشم خود علاقمندید از کشیدن سیگار خودداری کنید. نیکوتین رگهای خونی صورت و زیر چشمها را میبندد . بسته شدن رگهای خونی رسیدن مواد مغذی را به آن سختتر میکند و در نتیجه کلاژن تجزیه میشود. کلا کشیدن سیگار بر عروق خونی تاثیر میگذارد و ‏باعث تشکیل چین نه تنها در اطراف چشمها، بلکه در اکثر موارد در کل بدن میشود. مصرف نوشیدنی های کافئین دار نیز میتواند باعث بی آبی و خشکی پوست شود.

دوری از نور مستقیم خورشید:
در معرض نور خورشید قرار نگیرید. قرارگیری بیش از اندازه در معرض اشعه فرابنفش موجب میشود که رنگدانه های پوست، به طور غیرطبیعی بالغ شوند. این موجب پیرشدن پوست و غیرهماهنگ شدن رنگ بدن میشود. اشعه فرابنفش ۹۰درصد در پیری مقصر هست و ظاهرتان را سالها پیرتر نشان میدهد. برای جلوگیری از تنگ کردن چشم، از عینک آفتابی استفاده کنید.

استراحت کافی:
به اندازه کافی استراحت داشته باشید . کاملا مشخص نشده که چرا خواب ناکافی ، سبب ایجاد حلقه سیاه زیر چشم می شود . اما همه ما اثر کم خوابی درچشمان خود یا اطرافیانمان را به وفور دیده ایم. سیاهی زیر چشم می تواند نشان دهنده این باشد که میزان خواب واستراحتتان کم است .خستگی موجب رنگ پریدگی و لاغر شدن صورت می شود.

استفاده ازپنبه برای پاک کردن آرایش صورت:
برای پاک کردن آرایش صورت از پنبه استفاده کنید تا از کشیدن بیش از اندازه پوست جلوگیری شود. از محصولات پوستی با کیفیت برای ناحیه دور چشم خود استفاده کنید.

پوست دور چشم را ماساژ دهید:
اگر میخواهید از مشکلات پوستی جلوگیری کنید، صورت خود را به طور منظم ماساژ دهید. ماساژ سیاهی دور چشم، پف و چروک را از بین میبرد. شاید فکر کنید که این مورد برای پوست شما تاثیری نخواهد داشت اما با انجام آن تاثیرش را خواهید دید.

آرام برخورد کنید:
از آنجا که پوست دور چشم ۶ تا ۱۰ برابر نازکتر از بخش های دیگر صورت است، باید با آن به آرامی برخورد کرد. از مالیدن و شستن زیاد آن نیز خودداری کنید.

ویتامیین E :
ویتامین E نیز تاثیر چشمگیری در از بین بردن چین و چروک دارد . کافی است از روغن ویتامین E استفادهکنید یا قرص حاوی روغن ویتامین E را کمی سوراخ کنید و اطراف چشم بمالید .


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به خانم دکتر مهناز رضاییان زاده میباشد. طراحی وب سایت توسط: متین یزدان دوست yazdandoost_matin@yahoo.com