جوانسازی و رفع لکه های تیره صورت و دست (IPL)IPL و مزایای آن برای پوست:


داشتن پوست صاف و روشن حتی در شرایطی که رژیم مراقبت از پوستتان دقیق و کارآمد باشد نیز ممکن است رسیدن به هدف را دشوار کند. اما سیستم نور شدید پالسی یا همان تکنولوژی IPL ، می تواند به کاهش برخی از شایع ترین مشکلات پوستی، از جمله لکه های قهوه ای، ملاسما، پاره شدن مویرگ ها و لکه های ناشی از نور خورشید کمک کند. این روش غیرتهاجمی همچنین می تواند علائم پیری مانند چین و چروک و یا لکه های ناشی از بالا رفتن سن را درمان کند. زمان بهبودی و عوارض جانبی بعد از استفاده از IPL بسیار کم است. به همین دلیل این روش، یک روش محبوب برای مراقبت از پوست و رفع مشکلات پوستی می باشد.
چه زمانی باید ازIPL استفاده کنیم؟


اگر می خواهید ظاهر پوست خود را بدون انجام عمل جراحی کاملا بهبود دهید.
اگر قرمزی، لکه های قهوه ای یا زخم بر روی پوست دارید.
اگر می خواهید اندازه منافذ و چین و چروک ها را کم کرده و بافت پوست را بهبود ببخشید.از این روش درمان استفاده کنید.


طرفداران این روش درمان معتقدند که:


IPL عوارض بسیار کمی دارد.
بهبود نسبتا طولانی در کیفیت پوست و بافت آن ایجاد می کند.
می تواند بر روی هر جایی از بدن انجام شود.مخالفان IPL معتقدند که این روش محدودیت های زیر را دارد:


ممکن است برای مشهود شدن درمان به چند جلسه درمانی نیاز داشته باشد.
این روش بر روی پوست های تیره و برنزه زیاد موثر نیست.
بعد از هر جلسه درمان باید از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب شود.

این موارد تنها 3 جنبه منفی و مثبت ها برای سیستم نور شدید پالسی است. و به این معنا نیست که تمام این مزایا و معایب برای همه افراد صدق می کند. شما برای اطلاع از مزایا و معایب این روش بر روی پوست خودتان باید با پزشک پوست مجرب مشورت کنید.


آیا شما نامزد خوبی برای انجام IPL هستید؟


اگر شما هر کدام از مشکلات پوستی زیر را دارید، انجام سیستم نور شدید پالسی برایتان انتخاب خوبی است:
روزاسه
هیپرپیگمانتاسیون (لکه های قهوه ای روی پوست)
چروک
مشکلات بافتی
بزرگ و قابل مشاهده شدن منافذ
ملاسما
کک و مک
لکه های ناشی از سن و خورشید
پاره شدن مویرگ ها
وریدهای عنکبوتی

اگر بهداشت را رعایت می کنید و نگرش مثبت و انتظارات واقع بینانه ای از سیستم نور شدید پالسی دارید، به احتمال زیاد نامزد مناسبی برای انجام این روش هستید.


روش IPL چگونه انجام می شود؟


IPL  با استفاده از یک تکنیک منحصر به فرد به نام درمان نور پالس، مشکلات پوستی را از بین می برد. اساسا این تکنولوژی را می تواند بر روی تمام قسمت های بدن انجام داد. برای انجامIPL  ابتدا جهت محافظت از چشم در برابر نورلیزر، از یک عینک مخصوص استفاده می کنید. سپس پزشک با استفاده از تجهیزات دستگاه IPL، که شامل دستگاه هایی با سطح شیشه یا لیزر است، فرایند درمان پوست را انجام می دهد.

این دستگاه روی قسمتی از پوست که مشکل دارد تمرکز کرده و با فرستادن نور به این ناحیه، باعث ایجاد کلاژن در زیر پوست می شود. در واقع، در این روش بدن تشویق می شود تا بیشتر از این پروتئین مفید را تولید کند. با پیشرفت تولید کلاژن خطوط یا چین و چروک روی صورت و همچنین برخی از زخم های کم عمق ناشی از آکنه پر می شوند. فن آوری IPL همچنین باعث کاهش قرمزی و تغییر رنگ پوست می شود.

IPL  طیف گسترده ای از امواج نور را منتشر می کند و می تواند قرمزی، مویرگ ها، لکه های قهوه ای و تغییر رنگ روی پوست را درمان کرده و موهای زائد را نیز از بین ببرد. در هنگام استفاده از این روش کمی احساس ناراحتی طبیعی است.


کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به خانم دکتر مهناز رضاییان زاده میباشد. طراحی وب سایت توسط: متین یزدان دوست yazdandoost_matin@yahoo.com