پاکسازی و شفاف سازی پوست (میکرودرم ابریژن)

میکرودرم ابریژن و تاثیر آن بر روی پوست:

میکرودرم یک فرآیند غیرشیمیایی و غیرتهاجمی برای درمان پوست است که با اسپری کریستال­های بسیار ریز روی پوست انجام میشود. این کریستالها لایه خارجی پوست را که حاوی سلولهای مرده و خشک است از بین میبرند و پوست جوانتر و سالمتر زیر آن را به سطح می آورند. علاوه بر این میکرودرم باعث میشود در لایه های زیرین سطح پوست کلاژن و الاستین بیشتری ترشح شود و ظاهر پوست زیباتر و جوانتر گردد.


چرا به میکرودرم نیاز داریم ؟


پوست ما در طول سالهای عمر همه روزه در معرض عوامل محیطی متعددی قرار دارد مثل نور خورشید و آلودگیها که باعث آسیب به پوست میشوند و به صورت پیری و یا عوارض دیگر پوستی خود را نشان میدهند. این درمان کمک میکند تا عوارض ناشی از عوامل آسیب زا به پوست کاهش یابد و چروکها، جای جوش سطحی و رنگدانه های ناخواسته روی پوست تا حد بسیار زیادی از بین برود.


این درمان برای چه کسانی مناسب است ؟

افرادی که در صورت خود دچار چروک، لکه های ناشی از پیری یا آفتاب، روزنه های پوستی بزرگ، جای زخم و جوش سطحی و یا بافت زبر هستند کاندیداهای مناسبی برای این درمان به شمار میروند.

افراد مبتلا به آکنه یا روزاسه نیز میتوانند از مزایای میکرودرم بهره مند گردند و شرایط پوستشان بهبود یابد.

در حالت واقع گرایانه افراد بزرگسال سالم با مشکلات خفیف پوستی بهترین پاسخ را به این درمان میدهند و در مورد مشکلات شدید پوستی نباید انتظار تغییرات زیادی را داشته باشیم به طور مثال در مورد جای جوش، افرادی که تعدادی جای جوش سطحی روی صورت خود دارند به راحتی با میکرودرم درمان میشوند اما در مورد جای جوش عمیق و یا برجسته نباید انتظار معجزه را داشت، در مورد بقیه مشکلات پوستی مثل چین و چروک نیز به همین شکل است. در مورد روزاسه فعال یا آکنه فعال نیز نباید از این درمان استفاده شود. به طور کلی افرادی که بیماری پوستی درمان نشده ای دارند و یا دچار اختلال در سیستم ایمنی بدن هستند و همچنین خانمهای باردار نباید از این درمان استفاده کنند.


مزایا و عوارض در فرآیند میکرودرم:


این روش درمانی مزایای متعددی دارد و میتواند در یک جلسه کوتاه بدون عوارض خاصی انجام گیرد. با چند جلسه درمان مستمرمشکلات خفیف اما آزاردهنده پوستی مثل چروک، تیرگی و … را میتوان به طور کامل برطرف نمود و پوستی شفاف و زیبا داشت.

به طور کلی این روش درمانی عوارض جانبی خاصی ندارد و برای افرادی که به مواد شیمیایی مورد استفاده د روشهای دیگر مثل پیلینگ حساسیت دارند توصیه میشود. البته ممکن است برخی افراد پس از این درمان دچار التهاب خفیف پوستی شوند که پس از مدتی برطرف خواهد شد.

فرآیند این درمان به وسیله یک جریان از کریستال­های آلومینیم اکسید انجام میشود.

این کریستالها، پوست را لایه برداری میکنند و اضافات آن را جدا میکنند. پس از این درمان پوست شما ضخیم تر و سالمتر شده و ظاهر زیباتری پیدا میکند.

ممکن است رنگ پوست شما کمی به صورتی مایل شود و یا احساس سوزش مختصری داشته باشید که یا خود به خود و یا با کرم ترمیم کننده از بین خواهد رفت.


مراقبت های لازم برای پوست پس از میکرودرم:


پزشک شما پس از انجام این درمان، توصیه های لازم را درباره مراقبت از پوست به شما خواهد داد که لازم است این توصیه ها را به خاطر سپرده و دقیقا مو به مو به آنها عمل کنید و فراموش نکنید که هیچ کس بیشتر از دکتر شما نمیداند !

پس از انجام میکرودرم، پوست حساس میشود و بهترین راه برای درمان این حساسیت دست نزدن به پوست است. چون دست زدن، خاراندن و هرگونه تماس دیگری با پوست صورت این حساسیت را بدتر کرده و باعث التهاب خواهد شد، پس خودتان را کنترل کنید و به صورتتان دست نزنید تا وضعیت آن عادی شود.

در دوره این درمان باید تا حد ممکن از آفتاب دور بمانید چون سطح پوست شما نازکتر شده است و تا زمانی که به حال عادی برگردد آفتاب اثر منفی بیشتری روی پوست نسبت به زمانهای دیگر خواهد داشت.

اما اگر شغل شما طوری است که باید در مقابل آفتاب باشید از محافظ مناسب و یا کرم ضدآفتاب مناسب (طبق دستور پزشک) استفاده کنید . تا حد ممکن استفاده از محصولات مراقبت از پوست را به حداقل برسانید. چون برخی از این محصولات ممکن است التهاب پوستی را بدتر کنند و فرآیند بهبود شما به طول انجامد. پس توصیه میکنیم اصلا از این محصولات استفاده نکنید یا استفاده از آنها حتما تحت نظر پزشک شما باشد.

پس از درمان ممکن است احساسی شبیه به آفتاب سوختگی روی پوست خود داشته باشید که کاملا طبیعی است. برای برطرف کردن این حس بهتر است پوست خود را خنک کنید. چند قطعه یخ را داخل کیسه پلاستیکی گذاشته و پوست خود را با آن ماساژ دهید تا هم خنک تر شود و هم جریان خون در آن بهبود یابد . کرم های ضدالتهاب نیز میتواند عوارض ناشی از میکرودرم ابریژن را کاهش دهد، این کرمها را با مشورت پزشک استفاده کنید. اگر مشکلات پس از انجام درمان مثل خارش و التهاب و قرمزی پس از سه روز برطرف نشد به پزشک خود مراجعه کنید.


کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به خانم دکتر مهناز رضاییان زاده میباشد. طراحی وب سایت توسط: متین یزدان دوست yazdandoost_matin@yahoo.com