از بین بردن کک و مک و لکه‌های پوستی با آی پی ال( IPL )

54018.jpg

از بین بردن کک و مک و لکه‌های پوستی با آی پی ال( IPL )

 IPL چیست ؟
IPL یک روش غیر تهاجمی است که در طی آن نور کنترل شده با طول موج مشخصی به سطح پوست تابانده می­شود تا کک و مک ودیگر آسیب­های پوستی ناشی از آفتاب را از بین ببرد .

فواید  IPL :
IPL ملایم ، بی خطر است وطی دو تا سه جلسه ضایعات متعدد پوستی را می تواند درمان کند واساسا نیاز به مراقبت خاص ویا دوره نقاهت ندارد. این روش بسیار سریع ، بدون درد وبدون عارضه است که در هر سنی می توان انجام داد .علاوه بر این IPL می تواند سطح پوست را روشن تر کند ، کلاژن والاستین سازی پوست را تحریک کرده پوست راجوانتر کند. حتی کاربرد IPL در از بین بردن لکه های ناشی از آفتاب و بالا رفتن سن که در پشت دست­ها بوجود می آورد بسیار حائز اهمیت است چون بر خلاف روش­های دیگر که عوارض قرمزی ویا تیرگی بدنبال درمان خواهند داشت این روش بعد از گذشت چند روز هیچ آثاری سوی از درمان روی پوست نخواهد گذاشت .

مراقبت های قبل وبعد از IPL :
معمولا مراقبت خاصی بجز پرهیز آفتاب واستفاده از کرمهای ضد آفتاب که اصولا برای پیشگیری ودرمانی کک ومک لازمست نیاز ندارند. در بعضی موارد که بیمارکک ومک تیره داشته باشد ممکن است دلمه های کوچک که به اندازه خود کک ومک هستند روی این لکه ها بسته شود، که طی 6-4 روز خودبخود می افتد وکک و مک ها را محو وتا کمرنگ تر می کند.

فرد طی این مدت با مصرف یک کرم ضد آفتاب حاوی رنگدانه می تواند پوشش خوبی داشته باشد وبدون هیچ نگران به سرکار خود برگردد .

چرا ممکن است نیاز به چند جلسه IPL باشد ؟
معمولا طی چهار جلسه IPL بیش از 50-60% کک و مک ها کمرنگ شده ویا بعضی ها محو می شوند. اگر فردی می خواهد که نتیجه بهتری بدست آورد بعد از 3 تا 4 هفته می تواند دوبار IPL را تکرار کند که البته در افراد مختلف با تشخیص پزشک فواصل جلسات تعیین می‌گردد.

کاربردهای دیگر IPL چیست ؟
IPL  علاوه بر از بین بردن کک ومک ولنتیگوهای صورت می تواند لکه های پشت دست ها را که در اثربالارفتن سن ونور آفتاب ایجاد می شوند پاک کند.

البته باید متذکر شد که اگر از دستگاههای غیر استاندارد ویا توسط فرد غیر مجرب اینکار صورت بگیرد احتمال تاول زدن، سوخته شدن پوست وتغییرات رنگدانه ای در پوست وجود دارد بنابراین باید درانتخاب مرکز لیزر مجهز و پزشک مجرب دقت کافی داشته باشیم .


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به خانم دکتر مهناز رضاییان زاده میباشد. طراحی وب سایت توسط: متین یزدان دوست yazdandoost_matin@yahoo.com